Český výrobce tepelných čerpadel značky PZP nabízí kompletní škálu čerpadel o různých výkonech, dokáže tak pokrýt poptávku i těch nejnáročnějších zákazníků a skvěle funguje i ve velkých objektech nebo tam, kde je chladnější ráz počasí. 

Tepelná čerpadla země-voda využívají geotermální teplo prostřednictvím zemního kolektoru. Teplo obsažené v zemi, tzv. geotermální teplo, se zpravidla využívá nepřímo. Získává se skrze vhodný výměník tepla - zemní kolektor - a teplo se převádí cirkulačním okruhem do výparníku tepelného čerpadla pomocí teplonosné kapaliny. Cirkulaci teplonosné kapaliny zajišťuje oběhové čerpadlo a cirkulující kapalina se ve výparníku tepelného čerpadla ochlazuje a v zemním kolektoru ji znovu ohřívá geotermální teplo. Aby takový odběr tepla mohl dlouhodobě (každou další topnou sezónu) plnit svou funkci, měla by mít zemní vrstva v teplejším ročním období dostatek času na regeneraci do původního teplotního stavu.

Typy zemních kolektorů

Zemní kolektor tepelného čerpadla pro získávání geotermálního tepla může být realizován dvěma způsoby:

  1. Horizontální kolektor, který je uložený v hloubce 1,5 až 2 m pod povrchem země. Tento druh kolektoru je vhodný zejména pro tepelná čerpadla menších topných výkonů.
  2. Vertikální kolektor, který je uložený ve vrtu (vrtech) o hloubce až 150 m. S vertikálním zemním kolektorem dosahuje tepelné čerpadlo země-voda vyššího energetického efektu než s horizontálním kolektorem, který je uložen nízko pod povrchem země a v topném období je ovlivňován nízkými teplotami okolí.

Nová generace tepelných čerpadel PZP země-voda s modulovaným výkonem

Tepelná čerpadla země-voda TERRA NEO jsou novou generací tepelných čerpadel invertorového typu s vůbec nejvyšší možnou účinností pro vytápění a ohřev teplé vody. Díky velkému výkonovému rozsahu a široké výbavě lze tepelná čerpadla TERRA NEO instalovat v rodinných i bytových domech nebo v komerčních budovách různého charakteru. Výsledkem je dosažení maximálních úspor, protože tepelné čerpadlo pracuje celý rok s optimálním výkonem, aniž by docházelo ke zvyšování spotřeby elektrické energie. Nastavení parametrů tepelného čerpadla a topného systému je prostřednictvím dotykového displeje snadné a intuitivní. Již v základní výbavě lze tepelné čerpadlo TERRA NEO ovládat pomocí počítače přes internet. Výkonová řada je odstupňována ve třech stupních: 4 - 9 kW, 6 - 16 kW a 10 - 22 kW. Tato tepelná čerpadla již splňují podmínky energetické třídy A+++. Tepelná čerpadla TERRA NEO splňují přísné podmínky Ecodesignu a lze na ně čerpat dotace.

Odeslat poptávku

0 Kč
0 Kč - 0 Kč
0 Kč

Tato kategorie neobsahuje produkty.