Naše dějiny aneb 31 let s vámi

Naše dějiny aneb 30 let s vámi

O nás

Táhneme za jeden proVás:

  • hledáme (možnosti a řešení), 
  • radíme (nejlépe jak umíme), 
  • montujeme (načisto), 
  • spolupracujeme (s nejlepšími), 
  • zjednodušujeme (pro vaši pohodu), 
  • servisujeme (spolehlivě), 
  • obchodujeme (s grácií), 
  • staráme se (o vás), 
  • rosteme (s pokorou) …

… a to všechno díky našim lidem, kterých si vážíme a oceňujeme jejich práci a přínos.

Naše dějiny

1991
Na začátku nebyla tma, ale zakouřené hospody… a jeden parádní nápad, co s tím. Tehdejší velmi dobrodružná cesta do Itálie nastartovala spolupráci s výrobcem čističek vzduchu a vznik nové firmy na jihu Čech, která zde roste již 31 let.

1992-1995
Firma vzkvétá, počet zaměstnanců bobtná, zakázky přibývají geometrickou řadou. Budujeme síť servisů čističek vzduchu po celé republice. V zahraničí navazujeme nové spolupráce. Instalace klimatizací je na vzestupu. Nic nás nemůže zastavit.

1996
Přiletěla výchovná facka v podobě ekonomické krize. Trh se téměř zastavil a nás to tenkrát zaskočilo absolutně nepřipravené. Prvně (a bohužel ne naposled) jsme ochutnali hořkou pachuť propouštění.

1999
Vyhrabali jsme se z krize a znovu nastartovali. Díky získané švýcarské licenci jsme vyrobili své první tepelné čerpadlo, navázali spolupráci s TV NOVA, postavili novou správní budovu a rozšířili sortiment o zařízení na úpravu vody. Opět se nám volně dýchá.

2004
Exportujeme tepelná čerpadla, díky čemuž se v Irsku prvně potkáváme se zákazem kouření v restauracích. Dochází nám, že dříve nebo později tato móda dorazí i do Čech. Jeden z našich nosných programů je ohrožen! Musíme začít rozšiřovat nabídku.

2007
Pustili jsme se do prodeje a servisu klimatizací ve velkém stylu. Čím dál víc jsou klimatizace instalovány i do rodinných domů. Ve velkých budovách kombinujeme klimatizaci a vzduchotechniku. Toto řešení ochlazování a výměny vzduchu nám otevírá další možnosti.

2009
Průlom díky dotaci Zelená úsporám. Konečně začínají být tepelná čerpadla dostupná i pro občany, nejen pro firmy či pro EKO-fanoušky moderního stylu. Jako další zlepšovák přidáváme solární ohřev vody. Došli jsme již dalEKO ;-) a míříme dál.

2012
Je nám těsno, čerpadla, klimatizace, potrubí vodní filtry a další materiál leží na každém volném místě. Rozhodnutí bylo rychlé a za 3 měsíce stojí krásný nový sklad. I díky němu dovážíme i další drobné výrobky, které zatím dodáváme e-shopům.

2013
Krize zasáhla většinu odvětví, a tedy s mírným zpožděním i nás. Propouštíme naše skvělé lidi a je nám do pláče. Není moc kde brát a my tiše doufáme, že takový stav nebude trvat dlouho a nezlomí nám vaz.

2015-2017
Je to tady! Kotlíkové dotace strhly doslova lavinu prodejů a montáží tepelných čerpadel do rodinných domů. Budujeme vlastní e-shop se zbožím, které souvisí s našimi hlavními produkty.

2021
Pandemie zavřela spoustu lidí domů. Mnoho našich zákazníků však tuto situaci využila k vylepšení svých domovů tepelnými čerpadly a/nebo klimatizacemi. I když je doba složitá, my instalujeme příjemno – v létě chladíme, v zimě topíme. 

a dál?
Intenzivně se zabýváme fenoménem doby – fotovoltaikou. Chceme umět nabídnout smysluplná a zajímavá řešení při snižování nákladů za energie a její „skladování“.