Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

OK
Košík: 0 Ks

Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo je energetické zařízení, které je schopné odebrat tepelnou energii okolnímu prostředí při relativně nízké teplotě a přečerpat jí na vyšší teplotu. Touto vyšší teplotou je tepelné čerpadlo schopno vytápět dům, ohřívat teplou užitkovou vodu či bazén.

Podle zdroje energie rozlišujeme tepelná čerpadla do tří základních kategorií:

  • tepelná čerpadla systému země-voda,
  • tepelná čerpadla systému vzduch-voda,
  • tepelná čerpadla systému voda-voda.

Vytápění tepelnými čerpadly získává v České republice vysokou popularitu. Svědčí o tom růst instalací tepelných čerpadel, a to především tepelných čerpadel systému vzduch/voda. Důvodů, proč se stávají tepelná čerpadla oblíbenými je hned několik. Jednak je to nástup špičkové technologie spirálových kompresorů „SCROLL“, nových druhů chladiv a pro tepelná čerpadla vzduch/voda jsou to bezesporu příznivé klimatické podmínky České republiky.

Dalším nezanedbatelnou výhodou je získání sazby pro tepelná čerpadla D57d, která nabízí 20 hodin nízkého tarifu na spotřebovanou elektrickou energii v celé domácnosti.

Aby tepelné čerpadlo správně a hospodárně topilo, bude záležet na návrhu technického řešení, správném zapojení tepelného čerpadla do topného systému a jeho nastavení.

Naše firma Vám na základě podmínek stavby/objektu navrhne správné technické řešení a poradí s výběrem vhodného tepelného čerpadla s ohledem na poměr investice a výkonu při zachování komfortu tepelné pohody. Tepelné čerpadlo je investice, která se při správném technickém řešení vrátí již za 3 - 6 let.

Návrh tepelného čerpadla zdarma

poptávkový formulář       Informace o státních dotacích na výměnu zdroje vytápění

Proč zvolit tepelné čerpadlo

Topný faktor tepelných čerpadel

Topný faktor je základním parametrem ukazujícím „účinnost“ tepelného čerpadla. Je to poměr mezi vyrobeným teplem a spotřebovanou elektrickou energií. Čím vyšší topný faktor, tím je provoz zařízení levnější. Čím je nižší teplota topné vody, tím je topný faktor vyšší – proto je výhodnější podlahové topení nebo větší radiátory  nižším teplotním spádem.

Běžně se topný faktor pohybuje v rozmezí od 3 do 5. Není ovšem veličinou, která by byla k danému tepelnému čerpadlu jednou provždy přiřazena. Mění se dle podmínek, v nichž tepelné čerpadlo pracuje.

Jako jednoduchý a názorný příklad si můžeme představit tepelné čerpadlo, které má výkon 12 kW a na svůj provoz spotřebuje 3kW. Topný faktor zjistíme z prostého výpočtu: 12/3 = 4.

V praxi se setkáte se dvěma druhy topných faktorů:

  • COP (Coefficient Of Performance) – ukazující hodnoty při konkrétních podmínkách - výstupní teploty a teploty zdroje.
  • SCOP* (Seasonal Coefficient Of Performance) – ukazující průměrnou hodnotu za celou topnou sezónu a je udáván podle normy EN 14 825.

*Průměrný sezonní topný faktor bývá označován také jako SPF (Seasonal Performace Faktor) nebo SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio)

Různé typy tepelných čerpadel mají i různé hodnoty, při kterých se vzájemně srovnávají. Pro tepelná čerpadla typu vzduch/voda se parametry udávají při 2 °C / 35 °C, pro tepelná čerpadla typu země-voda je to při 0 °C / 35 °C a pro tepelná čerpadla typu voda/voda je to 10 °C / 35 °C.

Ekvitermní regulace

Regulace, která v závislosti na venkovní teplotě upravuje teplotu topné vody vstupující do topného systému.

Příklad: když je venku -15 °C, regulace pouští do domu vodu o teplotě například 50 °C, když je venku 10 °C, regulace pouští do domu vodu o teplotě jen 30 °C.

U tepelných čerpadel je ekvitermní regulace důležitější než u jiných zdrojů tepla, protože čím je nižší teplota topné vody, tím je provoz tepelného čerpadla levnější.

Ekvitermní regulace může být doplněna čidlem vnitřní teploty, které zpřesní regulaci teploty topné vody. Vnitřní čidlo dokáže korigovat vnější i vnitřní tepelné zisky (sluneční záření, hořící krb, větší počet lidí atd.), které samotná ekvitermní regulace není schopná plně zohlednit.

odeslat poptávku

REALIZUJEME PROJEKTY ZA PODPORY EU

 

Projekt: "MĚŘENÍ A OVEŘENÍ PARAMETRŮ TEPELNÝCH ČERPADEL FUJI KAITEKI NEO“

Projekt: "MĚŘENÍ A OVEŘENÍ PARAMETRŮ TEPELNÝCH ČERPADEL FUJI KAITEKI NEO XX“

Doprava ZdarmaNávrh systému zdarma
Kostečka FUJI Kaiteki neo 8

Kostečka FUJI Kaiteki neo 8

Doprava ZdarmaNávrh systému zdarma
HP AW SPLIT 22 SB/R

HP AW SPLIT 22 SB/R

Doprava ZdarmaNávrh systému zdarma
HP AW SPLIT 30 SB/R

HP AW SPLIT 30 SB/R

Doprava ZdarmaNávrh systému zdarma
HP AW SPLIT 36 SB/R

HP AW SPLIT 36 SB/R

Doprava ZdarmaNávrh systému zdarma
Kostečka FUJI Kaiteki neo 10

Kostečka FUJI Kaiteki neo 10

Doprava ZdarmaNávrh systému zdarma
Kostečka FUJI Kaiteki neo 12

Kostečka FUJI Kaiteki neo 12

Doprava ZdarmaNávrh systému zdarma
Kostečka FUJI Kaiteki neo 12T

Kostečka FUJI Kaiteki neo 12T

Doprava ZdarmaNávrh systému zdarma
Kostečka FUJI Kaiteki neo 14T

Kostečka FUJI Kaiteki neo 14T

Návrh systému zdarmaDoprava Zdarma
Kostečka FUJI Kaiteki neo 16T

Kostečka FUJI Kaiteki neo 16T

Návrh systému zdarmaDoprava Zdarma
Kostečka FUJI Kaiteki neo 27T

Kostečka FUJI Kaiteki neo 27T

Doprava ZdarmaNávrh systému zdarma
HP3 AWX ECONOMIC

HP3 AWX ECONOMIC

Doprava ZdarmaNávrh systému zdarma
HP3 AWX DYNAMIC

HP3 AWX DYNAMIC

Doprava ZdarmaNávrh systému zdarma
HP3 AWX AMBIENT

HP3 AWX AMBIENT

Přihlaste se k odběru novinek a budete vědět o zlevněném zboží i novinkách jako první!

Výdejní místa Kostečka

mapa

Voda, chlazení, topeníKlimatizaceKlimatizace pro domácnosti a kancelářeMobilní klimatizaceNástěnné klimatizaceMulti systémDaitsu BORA 2x1Multisplit pro 2, 3 a 4 místnostiDaitsu LIBERTY 5x1Multisplit pro 8 místnostíMultisplit TWIN/TRIPLEKazetové klimatizaceMezistropní klimatizacePodstropní / parapetní klimatizaceOkenní klimatizaceKlimatizace pro komerční a průmyslové objektyVRF systémy AIRSTAGEAirstage VRF J-IISAirstage VRF V-IIAirstage VRF VR-IIVnitřní jednotkyKondenzační jednotkyFan coil jednotkyVzduchové clonyTepelná čerpadlaTepelná čerpadla vzduch-vodaDC inverterová tepelná čerpadlaSplitová tepelná čerpadlaKompaktní tepelná čerpadlaTepelná čerpadla země-vodaTepelná čerpadla voda-vodaBazénová tepelná čerpadlaÚprava vodyOchrana proti havárii vodyFiltrace mechanických nečistotFiltry automatickéJUDO Profimat-PlusJUDO Speedymat LonglifeFiltry manuálníJUDO Profi PlusJUDO PromiJUDO Speedy LonglifeJUDO JRSF-HWJUDO Spüli-plusJUDO JRSFJUDO EasyJUDO HEIFI-KOMJUDO PURE TAPJUDO FILLY-HWOdstranění vodního kameneDomácí provedeníKomerční provedeníPrůmyslová provedeníVitalizace vodyOdvlhčovače vzduchuČističky vzduchuVýprodejTopidlaRozbaleno

Klimatizace DAITSU | Klimatizace SAKURA | Klimatizace Artel | Klimatizace Fuji Electric | Klimatizace SHARP | Klimatizace REFREDO | Klimatizace aircon FUJI | Mobilní klimatizace DAITSU | Mobilní klimatizace SAKURA | Mobilní klimatizace REFREDO

Aktuální akce !