Odstranění vodního kamene CWT

Nepoužíváme žádnou chemii, protože fyzika je mocná čarodějka. Mnohokrát osvědčená Vulcan® impulzní metoda chytře využívá změny „chování“ vápníku při jeho krystalizaci, čímž efektivně zamezuje usazování vodního kamene. Prosté a funkční. 

Elektronický systém proti vodnímu kameni. Alternativa přípravků na změkčení vody bez použití soli. Vulcan poskytuje ekologickou úpravu vody, která chrání vaše zařízení proti vodnímu kameni a rzi. Metoda je založena na patentované Vulcan - Impulzní technologii. Voda je upravována bez použití chemikálií nebo soli. Vulcan nabízí individuální řešení přizpůsobená vašim potřebám, vhodné pro soukromé, komerční a průmyslové využití. Speciální elektronické impulsy změní krystalizaci vápníku ve vodě a tím je přilnavost vodního kamene snížena.

Problém s vodním kamenem

Voda obsahuje rozpuštěný vodní kámen, který se skládá z vápníku a hořčíku. Je-li vystavena zvýšené teplotě nebo snížení tlaku, vodní kámen krystalizuje a na stěnách zvápenatí. Tyto usazeniny vodního kamene vznikají v místech, kde je voda ohřívána nebo kde opouští potrubí.

Ani drahá zařízení nejsou chráněna před negativními účinky, které způsobuje usazování vodního kamene uvnitř potrubí a na teplosměnných plochách topných těles. Čím déle vyčkáváte, než začnete řešit tyto problémy, tím větší budou škody a náklady na opravu. Brzy budete muset vyměnit celý potrubní systém a koupit nové vybavení.

Důsledky odkládání řešení problémů s vodním kamenem a rzí:

 • Ztráta energie delší dobou ohřevu
 • Vysoké náklady na opravy nebo údržby zařízení
 • Ztráta tlaku vody zúžením průměru potrubí
 • Vysoké náklady na čistění použitím agresivních čisticích prostředklů
 • Snížení celkové produktivity

Vulcan řeší problémy s tvrdou vodou a rzí

 • Elektronický systém proti vodnímu kameni
 • Bez použití solí či jiných chemikálií
 • Vhodné pro potrubí s průměrem v rozmezí 1/2" až 20"
 • (10-500 mm)
 • Celo-akrylový kryt pro maximální odolnost
 • Velmi snadná instalace bez nutností vrtání či řezání vodovodních trubek
 • Možnost instalace na trubky z jakéhokoliv materiálu – železo, nerez, měď, nerezová ocel, pozinkované železo, plast, PVC, PE-x, pryž, trubky ze sloučenin různých materiálů, atd.

Elektronická ochrana proti vodnímu kameni - jak vše funguje?

Technologie Vulcan je založena na fyzikální úpravě vody, která nepoužívá chemikálie nebo jiné soli a nemění tak její chemické složení. Namísto toho přeměňuje fyzikální charakteristiku krystalů vodního kamene, čímž ztrácí svou adhesivní sílu. Zařízení Vulcan nevyžaduje přímý kontakt s vodou, je umístěn vně vodovodního potrubí.

Vulcan upravuje vodu elektrickými impulsy, které vznikají v elektronické jednotce a jsou kontrolovány počítačovým mikročipem. Frekvenční impulsy jsou přenášeny speciálními impulsními pásky, které jsou ovinuty okolo potrubí. Dvojice těchto pásků vzájemně vytváří impulsní pole, kterým je protékající voda upravována.

Jednoduchá instalace

Vulcan je speciálně navržen tak, že jeho instalaci zvládne každý, během 10-15 minut, bez pomoci školeného instalatéra. Pro namontování není třeba žádné nářadí, ani není zapotřebí řezání trubek.

Více na stránkách o fyzikální úpravě vody www.vulcan.cz

Oficiální web výrobce zařízení www.cwt-vulcan.com

Odeslat poptávku

Soubory ke stažení

Domácí provedení

Domácí provedení

Řada Vulcan pro domácí provedení byla navržena, aby chránila potrubní systém a spotřebiče (myčky, pračky, kávovary apod.) v rodinných domech. Tyto jednotky mohou být snadno nainstalovány během několika málo minut.

Komerční provedení

Komerční provedení

Komerční provedení jsou určena do průtoku 100 m3/h. Dokonale uspokojí požadavky malých i velkých komerčních zařízení. Tyto jednotky jsou již programovatelné. Počítají s individuální úpravou software podle materiálů a průměrů potrubí.

Průmyslová provedení

Průmyslová provedení

Velká provedení Vulcanu jsou určena do průtoku 500 m3/h. Poskytují řešení téměř ve všech oblastech lehkého a těžkého průmyslu. Software průmyslových jednotek umožňuje nastavení 10 programů, které zohledňují průměr a materiál potrubí.