Tepelná čerpadla voda-voda

Na stráni je slyšet bEKOt stáda ovcí, voní louka a pár metrů pod povrchem se rozprostírá nikým neviděné rozsáhlé jezero. Přesně situace pro instalaci tepelného čerpadla voda-voda, které využije teploty podzemní vody ohřívané geotermálně.

Tato tepelná čerpadla vyžadují pro svou instalaci podzemní nebo povrchovou vodu, tedy řeku, rybník, podzemní jezero nebo studnu. Odčerpáním části tepla přes výparník tak získáte dostatek tepla pro vytopení vaší domácnosti, nebo jiných prostor. Nevýhodou je složitější projekce čerpadla a náklady na úpravu vody.

Tepelné čerpadlo typu voda-voda využívá obnovitelnou energii podzemní vody. Vodu z jedné studny čerpáme a po odebrání tepla jí druhou studnou vracíme. U tepelných čerpadel voda-voda dosahujeme nejlepších topných faktorů. Voda musí být k dispozici v dostatečném množství a kvalitě.

Tepelná čerpadla voda-voda řady využívají geotermálního tepla podzemní vody a předávají jej dále do otopné soustavy. Tato čerpadla jsou velmi výkonná a dosahují vysoké energetické účinnosti. Díky tomu se hodí témeř do všech typů objektů. Jeji velkou předností je extrémně tichý provoz.

Odeslat poptávku

Tepelná čerpadla voda–voda vyžadují pro svou instalaci stálý přívod podzemní nebo povrchové vody o teplotě 7 – 12 °C, ze které se přes výparník tepelného čerpadla získává teplo pro vytápění objektu. Máte-li zájem o více informací k tomuto typu tepelného čerpadla, ozvěte se, poradíme vám.

Nehledáte náhodou informace o tepelném čerpadle země-voda?

Tepelná čerpadla země-voda

0 Kč
0 Kč - 0 Kč
0 Kč

Tato kategorie neobsahuje produkty.